پیرو خبر هفته گذشته  CF Fertilizers UK- یکی از شرکت های زیرمجموعه CF Industries Holdings  – تولید آمونیاک در مجتمع Billingham خود را به دلیل افزایش هزینه های گاز طبیعی متوقف خواهد کرد. در مورد نگرانی عرضه CO2، پیش بینی ها نشان می دهد: اوضاع از این بدتر خواهد شد.

با توجه به اینکه صنعت بریتانیا به شدت به CO2 به عنوان محصول جانبی تولید آمونیاک متکی است، تعطیلی موقت کمتر از یک سال پس از اعلام تعطیلی دائمی تاسیسات تولید Ince توسط CF Industries در نزدیکی Chester صورت گرفت.

به دلیل شرایط نوسانی بازار، پس از توقف طولانی مدت ناشی از افزایش قیمت جهانی گاز، این تعطیلی مصوب شد و در نتیجه این عملیات ساختاری، منجر به از دست دادن حدود 350 شغل شده است. کریستوفر کارسون، بنیانگذار و مدیر شرکت Carbonic Solutions، در مورد کمبود CO2 بیان کرد که این نتیجه چندین رویداد است که به یک «طوفان گسترده» ختم شده است.

او گفت: “بیلینگهام، آخرین کارخانه فعال آمونیاک با جذب CO2 که در خدمت بازار ما است، به دلایل اقتصادی و قیمت بالای گاز طبیعی، تعطیلی موقت را اعلام کرد.” در همان زمان یارا – بزرگترین تولید کننده آمونیاک در اروپا و تولیدکننده ای که بیشترین ارتباط را با جذب CO2 برای ارائه خدمات به بازار CO2 فله دارد – اعلام کرد که تا 35٪ از ظرفیت خود را کاهش می دهد.

به گفته کارسون، این کاهش به طور قابل توجهی بر مقدار CO2 بازیافت شده تأثیر می گذارد.

این کاهش عرضه با توقف تعمیر و نگهداری مورد انتظار کارخانه بیواتانول زیستی Ensus در منطقه Teesside در ماه سپتامبر ترکیب شده است. “این برای بریتانیا جدی به نظر می رسد و تاثیر عمیق خواهد داشت.” وی با اشاره به نگرانی های قبلی در مورد کمبود CO2، افزود: “ما چند سال پیش در مورد طوفان گسترده صحبت کردیم، این طوفان “کامل تری” برای بریتانیا است.”  ” این کمبود برای بریتانیا جدی و عمیق تر به نظر می رسد. “

صنایع غذایی و آشامیدنی بریتانیا در شرایطی که بیشترین کمبود را احساس می‌کنند، ممکن است مجبور شوند برای تامین منابع بیشتر پیش بروند و هزینه‌ها را بیشتر افزایش دهند.”

نیک آلن، مدیر عامل انجمن تولیدکنندگان گوشت بریتانیا (BMPA)، به gasworld گفت که تعطیلی این شرکت باعث ایجاد نگرانی‌های جدی می‌شود و به طور بالقوه می‌تواند منجر به بحران رفاه حیوانات در بریتانیا شود. او گفت: «در ماه ژوئن می‌دانستیم که بسته شدن کارخانه چشایر صنایع سی‌اف، ذخایر دی‌اکسید کربن را در برابر هر گونه مشکلی در کارخانه باقی‌مانده بیلینگهام آسیب‌پذیر می‌کند و برای جبران این کمبود، به شدت به تأمین‌کنندگان خارجی وابسته خواهیم بود.» با تکیه شدید به صنعت تولید آمونیاک برای CO2، صنعت بریتانیا می تواند از تنوع بخشیدن به منابع خود با کاوش در مسیرهای تولید جایگزین بهره مند شود.

کارسون علاوه بر کارش در Carbonic Solutions، همچنین مدیر عامل BioCarbonics است. شرکتی که CO2 سبز را با استفاده از محصول جانبی از هضم بی هوازی (AD) مواد اولیه سبز، تولید می کند.

کارسون با بیان این موضوع که شرکت‌های زیادی به دریافت CO2 از منابع جایگزین تمایل دارند، اظهار داشت که BioCarbonics در حال حاضر یک پایگاه مشتری “خوب” در بریتانیا ایجاد کرده است.

اگرچه شرکت ها در ابتدا نسبت به CO2 حاصل از بیوگاز یا سایر مواد اولیه سبز تردید داشتند، ولی شروع به استفاده از ایده bio-CO2 کرده اند. آنها شروع به صحبت در مورد [bio-CO2] به عنوان پایه های عرضه CO2 خود کرده اند.

با تمرکز بر پیاده سازی و حفظ سیستم های کنترل کیفیت و ایمنی مواد غذایی برای منابع جایگزین CO2، کارسون امیدوار است که BioCarbonics بتواند به صنعت نشان دهد که CO2 سبز هم قابل دوام و هم ایمن است.

gasworld در انتظار واکنش تامین‌کننده های گاز صنعتی بزرگ بریتانیا، به نظارت بر وضعیت کمبود CO2 در بریتانیا ادامه می دهد.

منبع :gasworld

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]