اگر شما هم به مصرف گازهای کالیبراسیون نیاز پیدا کرده باشید، در بعضی مواقع به احتمال زیاد به سیلندرهایی برای حمل گاز کالیبراسیون به مکان های دور یا دسترسی سخت احتیاج دارید

اگر شما هم تا به حال از گازهای کالیبراسیون استفاده کرده باشید، به سیلندرهایی برای حمل آن ها احتیاج دارید و از آن جایی که اکثر گازهای کالیبراسیون در حجم های کمی استفاده می شوند، به سیلندرهای کوچک و پرتابل نیاز پیدا می کنید.در بسیاری از صنایع از جمله صنایع بهداشت صنعتی ، کالیبراسیون بهداشت و ایمنی ، ابزارهای آزمایشگاهی و.. از گازهای کالیبراسیون در سیلندرهای با حجم کمتر از 2 لیتر استفاده می کنند.

سیلندرهای پرتابل با حجم کم می توانند سیلندرهای جوشی فولادی با فشار کاری پایین تر از 70bar و یا سیلندرهای آلومینیم بدون درز با فشار کاری 70  الی 100bar باشند. شیر این سیلندرها از شیرهای معمولی و رایج فلکه دار که روی سیلندرهای گاز 2 لیتری و بالاتر نصب می شوند متمایز است و برای گرفتن خروجی گاز از سیلندر نیاز به رگلاتورهای کوچک مخصوص به خود دارند.

این سیلندرها بسته به استاندارد طراحی و ساختشان به دو نوع یکبار مصرف  disposableیا قابل شارژ مجدد refillable  تقسیم می شوند. سیلندرهای یکبار مصرف پس از یک بار پر شدن دیگر قابلیت شارژ مجدد را ندارند و پر کردن آنها خطر ایمنی دارد. حتی در کشورهای اروپایی قوانینی وجود دارد که اگر مشخص شود این سیلندرها برای بار دوم یا چندم از گاز شارژ شده اند، فرد یا شرکت خاطی مشمول جریمه و مجازات خواهد شد.

یکی از استانداردهای طراحی سیلندرهای یکبار مصرف یا Disposable استاندارد ISO 11118 می باشد.

اما انواع دیگری از سیلندرهای پرتابل و کم حجم وجود دارد که با توجه به استاندارد طراحیشان (از جمله استاندارد ISO 7866) همانند سایر سیلندرهای رایج و بزرگ، قابل شارژ مجدد بوده refillable و می بایست بسته به نوع کاربری مورد آزمون دوره ای قرار بگیرند و قطعا برای مصرف کنندگان سیلندرهای پرتابل، این سیلندرها گزینه مناسب تر و مقرون به صرفه تری نسبت به سیلندرهای یکبار مصرف خواهند بود.

شرکت فرافن گاز تهران با وارد کردن سیلندرهای یکبار مصرف و قابل شارژ از بهترین شرکت های سازنده سیلندر اروپایی و همچنین با تامین شیر و رگلاتورهای مخصوص آن ها،  از جمله معدود شرکت هایی در ایران است که امکان تامین انواع گازهای کالیبراسیون داخلی با کیفیت و قیمت مناسب را دارا می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02122252500  واحد فروش تماس حاصل نمایید.