Products و Mabanaft از طریق زیرمجموعه Oiltanking ، نیروهای خود را برای توسعه تسهیلات واردات سبز چند میلیون یورویی در بندر هامبورگ به منظور تقویت بازار هیدروژن آلمان، ملحق کرده‌اند.

این موقعیت که قرار است تا سال 2026 عملیاتی شود، دسترسی استراتژیک به آمونیاک سبز را از تأسیسات تولید هیدروژن سبز در مقیاس بزرگ که توسط Air Products و شرکای آن در سراسر جهان اداره می شود، ارائه می دهد.

سپس از طریق ترمینال واردات جدید، آمونیاک وارد می شود و در تاسیسات Air Products در هامبورگ به هیدروژن سبز تبدیل می شود و سپس برای خریداران در سراسر آلمان شمالی توزیع می شود.

این طرح ها در حالی انجام می شود که اروپا در تلاش است تا به اهداف REPowerEU خود مبنی بر واردات 10 میلیون تن هیدروژن تجدیدپذیر تا سال 2030 و همچنین افزایش تولید داخلی به 10 میلیون تن برسد.

سیفی قاسمی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت Air Products گفت: به همراه Mabanaft ، مشتاقانه منتظر پیشرفت بیشتر برنامه های خود برای واردات انرژی های تجدیدپذیر مورد نیاز به آلمان از طریق تاسیسات برنامه ریزی شده خود هستیم.

رابرت هابک، وزیر فدرال امور اقتصادی و فعال اقلیمی آلمان، افزود: «اکنون بیش از هر زمان دیگری، ما نیاز به پیشرفت اقتصاد هیدروژنی داریم. برای انجام این کار، ما در حال راه‌اندازی تولید هیدروژن خود در آلمان هستیم، اما البته به هیدروژن وارداتی نیز نیاز داریم.»

«انتقال انرژی با سرعت بیشتر در گسترش انرژی‌های تجدیدپذیر و افزایش هیدروژن سبز، راه حل درست به تجاوز روسیه،  تقویت امنیت انرژی، انعطاف‌پذیری و رقابت انرژی است.»

Mabanaft  خاطر نشان کرد که به سرمایه گذاری های قابل توجه و به کارگیری قابلیت های زیرساخت انرژی خود برای تسریع انتقال انرژی در هامبورگ به عنوان دروازه کلیدی واردات آلمان ادامه خواهد داد.

این اعلامیه به دنبال یک یادداشت تفاهم بین Air Products و اداره بندر هامبورگ، امضا شده در فوریه 2022، برای تسریع تولید، زنجیره تامین و مصرف هیدروژن تجدیدپذیر در شمال آلمان و ایالت آزاد هانسی هامبورگ است.

منبع: gasworld

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]