گاز طبیعی مایع(LNG)

گاز طبیعی مایع یا LNG شکل مایع گاز طبیعی است. این گاز شفاف، بی رنگ، بی بو، غیرخورنده و غیرسمی است. گاز طبیعی مایع زمانی تولید می شود که گاز طبیعی در فرآیندی به نام مایع کردن تا 259- درجه فارنهایت سرد شود. در جریان این فرآیند گاز طبیعی مایع که عمدتا از متان تشکیل شده است تا زیر نقطه جوش آن سرد می شود. در این حالت برخی از هیدروکربن ها، آب، دی اکسید کربن، اکسیژن و برخی ترکیبات گوگرد ته نشین شده یا از آن خارج می شود. گاز طبیعی مایع به عنوان یک مایع قابل انفجار نیست. فقط بخار گاز طبیعی مایع در یک فضای بسته با داشتن 5 تا 15 درصد گاز طبیعی قابل انفجار است. گاز طبیعی مایع با کشتی هایی حمل می شود که دارای مخازن دو جداره هستند. این مخازن اختصاصا برای حمل گاز با دمای بسیار پائین طراحی شده اند. مخارن این کشتی ها مانع از خروج هرگونه گاز می شوند. طول کشتی های حامل گاز مایع به 1000 فوت می رسد و هنگامی که حامل گاز هستند میزان آبخور آن ها حداقل 40 فوت است. در سال 2004 حداقل 140 فروند کشتی حامل گاز مایع در آب های جهان تردد می کرد.

گاز طبیعی مایع چگونه ذخیره می شود؟
گاز مایع طبیعی وقتی به پایانه ها وارد می شود به درون مخازنی فرستاده می شود که اختصاصا" برای نگهداری این گاز طراحی شده اند. این مخازن در سطح یا زیر سطح زمین قرار دارند و می توانند درجه پائین مایع را حفظ و از بخار شدن آن جلوگیری کنند.

مزیت های گاز طبیعی:
گاز طبیعی مایع چه در سطح بین المللی و چه در سطح منطقه ای، با هزینه نسبتا کمتری تولید می شود و نسبت به گازوئیل تمیزتر می سوزد و چون گاز طبیعی مایع قابلیت فشرده سازی بیشتری دارد به عنوان جایگزین گازوئیل برای استفاده در ماشین های سنگین مناسب تر است. همچنین مقررات سنگین زیست محیطی در اسکاندیناوی گاز طبیعی مایع را به عنوان سوختی که دوستدار آب و هوا است مشهور کرده است. تاکسی ها در فرودگاه استکهلم باید دارای موتورهای هیبریدی، الکتریکی و یا گازی باشند. به طور کلی تجارت بین المللی حمل و نقل از سمت روغن سنگین مضر به سمت گاز طبیعی به منظور کاهش قابل توجه کربن دی اکسید، گوگرد و دی اکسید نیتروژن در حرکت است.

2 دیدگاه

 • محمدی

  سلام
  محمدی هستم
  سایتتون رو بررسی کردم
  محتواهای خوبی نوشتین
  سایتتون سرعت مناسبی داره
  من هم مثل شما سایت هام رو با وردپرس می سازم
  وردپرس واقعا محشره و خیلی زود با وردپرس میشه اومد تو صفحه اول گوگل
  یک موردی که من تو سایت شما دیدم اینه که تعداد بک لینک هاتون خیلی کمه
  برای همین هم هست که تو تعداد زیادی کلمه کلیدی مهم تو صفحه اول گوگل نیستید
  راستی یادم رفت بگم ، من متخصص سئو هستم
  اگه یه مقدار در مورد بک لینک سازی فعالیت کنید ، مطمئنا نتیجه های فوق العاده ای می گیرید

  یه سایت هست بک لینک رایگان و پر قدرت رو برای مدت محدود برای دانلود قرار داده
  یه رپرتاژ خبری هم به ارزش ۴۰۰ هزار تومان داره رایگان میده

  پیشنهاد می کنم حتما دانلود کنید مختص سایت های وردپرسی مثل شماست
  تا هنوز بر نداشتن ، برید دانلود کنین

  لینک دانلود اگه اشتباه نکنم این بود

  https://co10.ir/product/free-backlinks-reportage/

 • کوتن

  سلام
  تبریک می گم
  تو این زمینه بهترین هستین

  سایتتون هم زیباست

 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *