مرز ایالت های آریزونا – کالیفرنیا، در میان چهار مرکز بزرگ جمعیت از جمله فونیکس، لاس وگاس، لوس آنجلس و سندیگو شاید در آینده ای نزدیک جایگاه یکی از جاه طلبانه ترین طرح های تولید هیدروژن در آمریکا شود. این مجموعه ارائه دهنده روش های پیشرفته آزمون حمل و نقل، یک فرودگاه با سوخت پاک، با امکان دسترسی به مجموعه ساحلی و یک محیط مسکونی سبز می باشد.

Hyve1  نام این مجموعه بوده و نامی است که بخاطر می ماند. این اکو سیستم کوچک، یک پروژه چند فاز توسعه پایدار است که امید به تولید بیش از چهار میلیون کیلوگرم هیدروژن سبز در سال، برای شکوفا شدن بازار شمال آمریکا وجود دارد. به رهبری تیم سه نفره، کریستوفر بارکر، جک جاکوب و رابرت هیبز، Hyve 1 در حال توسعه یک میدان برق خورشیدی به ظرفیت 600 +MW است. با این وجود هیدروژن سبز اولویت اول طرح های توسعه می باشد. بارکر در مصاحبه ای اختصاصی به gasworld گفت: ” ما فرصت این را داریم تا تعریف تازه ای از کارهای قابل انجام در انرژی پاک، حمل و نقل و زندگی پایدار را در آمریکا و جهان ارائه دهیم.”

“تقاضا برای هیدروژن سبز با سرعت از عرضه فعلی بازار پیشی گرفته است. با توجه به محل ما واقع در مرز آریزونا – کالیفرنیا و دسترسی به راه آهن، خطوط لوله، چندین آزاد راه میان ایالتی و راه های آبی، در بهترین مکان برای تبدیل شدن به یک تامین کننده کلیدی بازهای رو به رشد هیدروژن در آمریکا هستیم. “

آموزش به عنوان کلید

زمانی که جهان منبعی را برای تغییر مانند گرایش به سمت انرژی های پاک استفاده می کند، آموزش کلیدی ترین عنصر خواهد بود. این موضوع چیزی است که Hyve1 نیز به منظور رسیدن به توسعه آن را در اولویت خود قرار داده است. تمرکز بر مقوله آموزش به صورت آکادمی مرکز تحقیقات انرژی پاک نمود پیدا کرده است و  این مرکز با مراکز دانشگاهی برای تحقیق و توسعه مشارکت دارد. با پوشش 960 هکتار، این مکان تمرکز خود را برای پیدا کردن مزایای انرژی پاک برای استفاده در کاربردهای مختلف گذاشته است.

این انیستتو محلی برای دانشگاه ها و کالج های نزدیک است تا کمپ های خود را برای تحقیق و تمرکز بر انرژی پاک استقرا دهد. از طریق این محل، Hyv1 امیدوار است نیروی کاری که توان پیشبرد اهداف آینده صنعت را داشه باشد، بسازد. نماینده قانونگذار در ایالت آریزونا، رئیس هیت مدیره کمیته حمل و نقل و عضو منبع طبیعی انرژی و کمیته آب در حمایت از پروژه سوخت هیدروژن Hyve1 گفته  است: “آریزونا 8 ایالت با جمعیتی جوان، از دوران گاوداری، کتان و مرکبات با سرعت تمام به سمت تبدیل شدن به ایالتی پیشرو در تکنولوژی و نوآوری است.

صنایع ما شامل کشاورزی، هوافضا، دفاعی، انرژی، نیمه رسانا، حفاری، رباتیک و مراقبت های پزشکی می شوند. دانشگاه های ما و بخش خصوصی در بخش تحقیق و توسعه در سطوحی که تاکنون دیده نشده است، همکاری می کند. تلاش های ما برای کاهش تولید کربن و رسیدن به اهداف پایدار برای ساکنین آریزونا است.

گری دیرکس، استاد دانشگاه ایالتی آریزونا و مدیر ارشد آزمایشگاه Global Future، افزود: «آینده هیدروژن در سیستم انرژی جهانی بسیار روشن است. با این حال، هنوز راه طولانی برای پیشبرد تکنولوژی و استفاده از هیدروژن در صنعت وجود دارد. مشارکت دانشگاه ها، شرکت هاو دولت برای رسیدن به سوخت هیدروژن پاک و محصولات توسعه پایدار بسیار ضروری است.

منبع: gasworld

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]